Obsah

Obec Děkov se nachází na území bývalých Sudet - na půl cesty mezi Rakovníkem a Žatcem. Je tvořena třemi částmi - Děkov, Vlkov a Nová Ves. Z přibližně tisíce obyvatel před druhou světovou válkou klesl počet trvale žijících dnes na pouhých 206 lidí. Vlkov přestal být samostatnou obcí s vlastní školou. Nejvýznamnější tvář obce a život v ní poznamenaly události 20. století a důsledky dějinných událostí ovlivňují život v obci do dnešních dnů (oběti 1. světové války, 2. světová válka, odsun německo-jazyčného obyvatelstva, opětovný návrat života při osidlování novým obyvatelstvem, jak z vnitrozemí Československa, tak ze zahraničí, rozpad zemědělského družstva a následné opouštění obce po roce 1989).

Lidem, kteří v Děkově dnes žijí nebo tráví volný čas, jde o kvalitní život. Udržují své domy, hospodaří, účastní se společenského života. Pomohli pojmenovat cesty k řešení mnoha naléhavých problémů v obci, které byly shrnuty ve strategickém plánu rozvoje obce. Dne 13. 7. 2007 byl strategický plán rozvoje obce schválen zastupitelstvem. Od té doby jsou projekty a záměry obce podřizovány základní ,,strategické vizi": Obec Děkov s jejími částmi Nová Ves a Vlkov = obec v harmonické krajině, kde každé místo skýtá kvalitu bydlení a rekreace, kde společně budujeme novodobou historii v respektu k minulým dobám.

Úryvek z knihy: - HRADY, ZÁMKY A TVRZE V ČECHÁCH NA MORAVĚ A VE SLEZSKU:

zde ke stažení

zde ke stažení  - Historie obce Děkov, Vlkov a Nová Ves

zde ke stažení - Úryvek z knihy Dějiny Jesenicka, napsal Karel Fibiger

Zápisy z jednání pracovní skupiny k projektu

,,Od vědomí místa ke kořenům"

zde ke stažení - Zápis č. 1

zde ke stažení - Zápis č. 2

zde ke stažení - Zápis č. 3

zde ke stažení - Zápis č. 4

zde ke stažení - Zápis č. 5

zde ke stažení - Články z týdeníku Raport z 22. 9. 2009 a 29. 9. 2009